Magazyn nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

Na nurkowanie do bogatych wód RPA

0 3

Zachodnia strona wód przy Cape Town odznacza się ciepłą wodą pełną morskich stworzeń. Po wschodniej stronie wody są zimniejsze i spokojniejsze – znajdują się tam jedne z największych podwodnych lasów brunatnic na świecie.

Wody obok przylądka cechują się mnogością różnorodnych ukwiałów w kolorach od głębokiego niebieskiego przez jaskrawozielony i jasnoróżowy po głęboką purpurę. Okoliczne gąbki są jaskraworóżowe, pomarańczowe i siarkowożółte. Na większości tutejszych nurkowań płynie się z prądem.

Możliwość odpowiedniego zaplanowania nurkowania w Republice Południowej Afryki zapewnia baza Scuba Academy w Cape Town oferująca nurkowania z brzegu i z łodzi oraz kursy nurkowe od PADI OWD do PADI Divemastera. Zanurkujecie z nimi w bogatych wodach oceanicznych okolicy Cape Town. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia sprzętu do nurkowania rekreacyjnego a porozumiemy się po angielsku oraz holendersku.

Inne strony nurkowania w RPA

data-ad-slot="8590938015" data-ad-format="auto">

Miłośnicy nurkowania nocnego odnajdą coś dla siebie w zatoce Sodwana Bay na północnym wschodzie RPA. Jest tam dużo korali i fluorescencyjnych egzotycznych organizmów.

Koło Johannesburga znajdują się opuszczone kamieniołomy, gdzie można nauczyć się podstaw nurkowania.

Wideo pokazuje ławice sardynek, które corocznie wyruszają na wędrówkę z zimnym prądem opływającym RPA. Za nimi podążają drapieżniki, które urządzają sobie wielką ucztę.

Reklama
zostaw komentarz

- Advertisement -