Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Nautica 450: odliczanie do sezonu 2016

403

NorthSailsGo4Speed-005AAAAAAAAACoraz bliżej do rozpoczęcia nowego sezonu Pucharu Polski klasy Nautica 450.

 

W sezonie 2016 klasy Nautica 450 zaplanowanych jest 6 startów na trzech akwenach Jeziorze Zegrzyńskim, Jeziorze Kierskim i Zatoce Gdańskiej. W ubiegłym roku na najwyższym stopniu podium uplasował się team Paweł Nawrocki i Piotr Dzierżewicz, którzy z pewnością zrobią wszystko, aby utrzymać najwyższą pozycję.
Tradycyjnie już pierwsze regaty sezonu Nautica 450 odbędą się w Warszawie. Za około 3 tygodnie, 21 maja, wystartują regaty Warsaw Open na Jeziorze Zegrzyńskim (21-22.05.2016).

W drugi weekend czerwca rywalizacja przeniesie się do stolicy Wielkopolski, gdzie na Jeziorze Kierskim w ramach Poznań Open odbędą się kolejne regaty zaliczane do Pucharu Polski (11-12.06.2016). Będzie to ostatnia możliwość sprawdzenia formy przed Mistrzostwami Polski.
Kolejne odsłony pucharowe w lipcu. Na samym początku miesiąca żeglarze walczyć będą o tytuł mistrza Polski klasy Nautica 450 (1-3.07.2016). Mistrzostwa odbędą się na wodach Zatoki Gdańskiej w ramach regat NordCUP w Gdańsku-Górkach Zachodnich. W 2015 r. mistrzostwo wywalczył HRM Racing Team z Anną Jabłońską za sterem. Kto zdobędzie złoto w tym roku? Odpowiedź poznamy za nieco ponad 2 miesiące.

Nautica-450-odliczanie-do-sezonu-20162
Po Nord CUPie rywalizacja pozostanie na Zatoce Gdańskiej, gdzie załogi powalczą w gdyńskich Mistrzostwach Skiff&Dinghy, które w tym roku odbędą się jeszcze w lipcu (30-31.07.2016). Aura na tych regatach bywa bardzo kapryśna, zatem mamy nadzieję, że tym razem wiać tam będą tylko dobre wiatry.

Na piątą odsłonę walki o Puchar Polski załogi powrócą do stolicy, gdzie na Jeziorze Zegrzyńskim wystartują w ramach Volvo Warsaw Sailing Days (27-28.08.2016).

Sezon 2016 zamkną, podobnie jak w roku ubiegłym, regaty ProData Cup, które rozegrane zostaną na Jeziorze Kierskim (17-18.09.2016). Będzie to ostatnia szansa zdobycia punktów pucharowych.
Od sezonu 2015 klasa Nautica 450 ma nową przechodnią statuetkę, którą otrzymuje najlepsza załoga Pucharu Polski. Autorem statuetki jest pochodzący z Opola rzeźbiarz, Jerzy Juczkowicz, który wykonał też m. in. posągi Wiary, Nadziei i Miłości, które znajdują się przy budynku Sądu Najwyższego w Warszawie.

Załoga Nawrocki/Dzierżewicz, w której posiadaniu jest aktualnie przechodnie trofeum, w pierwszy weekend maja planuje rozpoczęcie treningów.

 

– W najbliższy weekend schodzimy na wodę. Wiemy, że konkurencja też ma takie plany, więc z pewnością zorganizujemy wspólny trening na Zegrzu. Końcówka ubiegłego sezonu pokazała, że poziom klasy jest wysoki i bardzo wyrównany. Podczas startów liczył się każdy wyścig, a przy tym często różnice były tak niewielkie, że ostatni start decydował o wygranej – powiedział Paweł Nawrocki. W tym roku pojawią się też nowe załogi – Spodziewamy się nowych teamów, także w pełni żeńskich. Wiem, że Ania Jabłońska, która wywalczyła mistrzostwo Polski startować będzie z nową załogantką, a na regatach w Trójmieście pojawią się być może ponownie Ania Szmul i Gabi Murach – dodał Paweł.

 

Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.

Jak zawsze trzymamy kciuki za dobrą pogodę i pomyślne wiatry.
fot. Bartosz Modelski

zostaw komentarz