Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Coraz bliżej do North Sails Go 4 Speed

246

Za niespełna miesiąc, podczas czwartej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta odbędzie się pierwsza w tym roku edycja profesjonalnego treningu „North Sails Go 4 Speed”.

 

Szkolenie regatowe odbędzie się 26 maja i jest to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na wodzie oraz poprawienia techniki.

Trening „North Sails Go 4 Speed” będzie nowością na Żeglarskim Pucharze Trójmiasta, ale tego typu szkolenia za granicą przeprowadzane są od wielu lat, np. „Go 4 Speed” organizowany przez Yacht Club w Kolonii, gdzie otwiera każdy sezon regatowy lub North Sails Coaching w USA – tam zainteresowanie żeglarzy jest tak duże, że przy programie szkoleniowym pracują na stałe dwie osoby.

– North Sails Go 4 Speed jest świetną okazją na spokojne przetrenowanie z załogą stałych elementów, jak starty i okrążenia boi. Dodatkowo trenerzy z North Sails będą mieli możliwość wejścia na pokład każdej z łódek, aby skonsultować każdy manewr – powiedział Michał Korneszczuk, żeglarz regatowy i morski, przedstawiciel żaglowni North Sails w Polsce. – Warto wziąć udział w naszym treningu, bo każdy zdaje sobie sprawę, że trener obserwujący wszystko z boku ma możliwość zobaczyć więcej niż załoga będąca na pokładzie – dodał Michał Korneszczuk.

 

NorthSailsGo4Speed-009

 

Program szkolenia „North Sails Go 4 Speed”:
g. 09:00 – odprawa przed treningiem „North Sails Go 4 Speed” (Pawilon Informacyjny Granaria Development Gdańsk, Wyspa Spichrzów)
g. 12:00 – rozpoczęcie tury próbnych startów
g. 13:00 – tura 3 wyścigów z 1 okrążeniem
g. 14:30 – próbny wyścig 2 kółka
g. 16:00 – zakończenie
g. 17:30 – analiza treningu „North Sails Go 4 Speed” (Pawilon Informacyjny Granaria Development Gdańsk, Wyspa Spichrzów)

 

NorthSailsGo4Speed-008

 

Uczestnictwo w szkoleniu jest otwarte i bezpłatne.
Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy wysłać e-mail na info@pl.northsails.com wraz z nazwą jachtu, numerem na żaglu i danymi kontaktowymi. Dodatkowo jeśli któraś z załóg chciałaby, aby zwrócić uwagę na jakiś konkretny element, należy w e-mailu zgłoszeniowym dodać informację o jaki element chodzi (np. trym, praca załogi przy zrzucaniu spinakera, itd.).

zostaw komentarz