Magazyn nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

- Ad -

Nowy rekord w najdłuższym nurkowaniu pod wodą

2 627

- Ad -

 

 

Przezwyciężając dolegliwości spowodowane przez wypadek samochodowy, Kapitan Walaa Hafez z Aleksandrii, stał się nowym posiadaczem rekordu w najdłuższym nurkowaniu osób niepełnosprawnych.

 

 

   Najnowszym wyzwaniem niepełnosprawnego płetwonurka było pobicie rekordu Guinnessa w najdłuższym nurkowaniu osób z porażeniem kończyn. Rekordowe zanurzenie trwało nieprzerwanie przez 5 godzin. Pomimo oporów płetwonurka, pobyt pod wodą został przerwany przez lekarza, który wyraził obawy o jego życie.


   Zdaniem Hafeza, zanurzenie mogło trwać dłużej, gdyż wcześniejsze przygotowania obejmowały sześciogodzinny pobyt pod wodą.

 

 
 
   Kapitan Walaa Hafez, były lider egipskiego zespołu morskiego sił specjalnych SEAL ma na swoim koncie kilka innych wyczynów, które trafiły do księgi rekordów.
   Do największych zaliczyć można najdłuższe nurkowanie w słonych wodach ustanowione w 2015 roku.
 
fot.: facebook

   Wówczas Hafez przesunął granicę postawioną przez Amerykanina Allena Sherroda o 16 minut, pozostając pod wodą przez 51 godzin i 20 minut. Nurkowanie odbyło się u wybrzeży Hurghady na Morzu Czerwonym.
   Dobrą passę wyzwań nurkowych przerwał wypadek. Pomimo niepełnosprawności,  kolejne próby ustanawiania nowych rekordów pokazują, że nie zrezygnował ze swoich planów. Pokonując własne słabości,  nadal dąży do rekordów i to jak widać, z rewelacyjnym skutkiem.

 
Źródło: facebook
 

 

zostaw komentarz

- Ad -