Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Nurek zawodowy. Złe miłego początki

3 068

Niemalże we wszystkich mediach zagościły na dobre informacje o budowach autostrad, o rozkopanych drogach i objazdach.

 

Niewiele natomiast jest reportaży o tym, co dzieje się w  naszych portach, a dzieje się wiele. Od Świnoujścia po Trójmiasto, w każdym niemal nadmorskim mieście, nie zapominając  o śródlądziu, prowadzone są budowy hydrotechniczne. 

Zapotrzebowanie na prace podwodne ciągle rośnie. Wzrosło również zainteresowanie profesją nurka zawodowego.

Ten popyt na profesjonalistów skłonił mnie do rozpoczęcia bytowania na portalu. Rozpocznę od zamieszczenia podstawowych informacji o tym, co zrobić, aby stać się nurkiem zawodowym. Ogrom pytań kierowanych do mnie, przez osoby, które chciałby zdobyć uprawnienia nurków zawodowych, sugerują, że brakuje konkretnych informacji umożliwiających łatwe zorientowanie się w tematyce.

 

W związku z czym, postanowiłam, w jednym miejscu zebrać najistotniejsze informacje.  *Zatem zaczynamy naszą przygodę z pracami podwodnymi…

 

nurek-zawodowy1www

 

Nurek zawodowy — Możliwość wykonywania tego zawodu regulują przepisy ustawy o wykonywaniu prac podwodnych, tekst ustawy.

 

Najważniejsze regulacje to:
1. Ukończone 18 lat
2. Wykształcenie: średnie lub zasadnicze zawodowe w zakresie zawodów morskich, żeglugi śródlądowej, budownictwa wodnego, zawodów mechanicznych lub elektrycznych
3. Odpowiedni stan zdrowia

 

O ile dwa pierwsze nie wymagają wyjaśnienia, o tyle warunki zdrowotne tak. Aby przystąpić do kursu dla nurków zawodowych, należy uzyskać orzeczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania prac podwodnych. Orzeczenie takie wydają, na podstawie badań lekarskich, uznani lekarze.  Lista lekarzy uprawnionych.