Magazyn nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

- Ad -

Seks wielorybów. Czy rozmiar naprawdę ma znaczenie?

1 486

- Ad -

Eksperci twierdzą, że kształt i wielkość miednicy waleni wpływa na seksualną atrakcyjność wśród samic, im większe kości tym większe jądra.

 

Od dawna uważano, że kości miednicy u wielorybów i delfinów, które zostały wykształcone w drodze ewolucji, ponad 40 milionów lat temu nie są w zasadzie przydatne. Naukowcy z Uniwersytetu w Californi i Muzeum Historii Naturalnej w Los Angeles analizowali  ten temat przez cztery lata.

 

 
 Badacze, Matthew Dean i Jim Dines odkryli, że kości miednicy to nie jakaś tam pozostałość ewolucyjna, okazało się, że mają wręcz olbrzymie znaczenie. Mianowicie, potrzebne  są do reprodukcji.
 
 

- Ad -

Ponieważ mięśnie, które kontrolują elastyczność penisa, połączone są z kościami miednicy bezpośrednio. Według wysnutej przez ekspertów teorii, kości miednicy mogą mieć wpływ na poziom kontroli penisa, ale jest to indywidualna cecha i być może główny argument w trakcie zalotów, dający jednak przewagę ewolucyjną, w postaci przedłużenia gatunku.
 

Aby przetestować ten pomysł, przebadano setki kości miednicy, używając przy tym nawet skanera 3D do modeli cyfrowych, do obrazowania zakrzywionych kości, w celu uzyskania bardzo  szczegółowych wyników odnośnie kształtu i wielkości, a także do porównania. 

Następnie zebrano dane na temat wielkości jąder w stosunku do masy wielorybów.

 

 

Efektem badań podzielono się z nami.
Więc, czy rozmiar ma znaczenie?  

Samce z gatunków bardziej nastawionych na przetrwanie takich jak delfiny, rozwijają większe penisy. W świecie przyrody, wśród gatunków, gdzie samice łączą się z wieloma partnerami, samce, aby być bardziej konkurencyjnym od innych ze swojego gatunku, rozwijają większe jądra, jako sposób na przyciąganie samic.
 
 
 

Jeśli więc eksperci  od kości wielorybów uważają, że kształt i rozmiar ma wpływ na atrakcyjność seksualną waleni, to pozostaje nam mieć nadzieję, że ewolucja nie omija nikogo. 🙂

 

zostaw komentarz

- Ad -