Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Seks wielorybów. Czy rozmiar naprawdę ma znaczenie?

5 156

Eksperci twierdzą, że kształt i wielkość miednicy waleni wpływa na seksualną atrakcyjność wśród samic, im większe kości, tym większe jądra.

 

Od dawna uważano, że kości miednicy u wielorybów i delfinów, które zostały wykształcone w drodze ewolucji, ponad 40 milionów lat temu nie są w zasadzie przydatne. Naukowcy z Uniwersytetu w Kaliforni i Muzeum Historii Naturalnej w Los Angeles analizowali  ten temat przez cztery lata.

 

 
 Badacze, Matthew Dean i Jim Dines odkryli, że kości miednicy to nie jakaś tam pozostałość ewolucyjna, okazało się, że mają wręcz olbrzymie znaczenie. Mianowicie, potrzebne  są do reprodukcji.
 
 
Ponieważ mięśnie, które kontrolują elastyczność penisa, połączone są z kośćmi miednicy bezpośrednio. Według wysnutej przez ekspertów teorii, kości miednicy mogą mieć wpływ na poziom kontroli penisa, ale jest to indywidualna cecha i być może główny argument w trakcie zalotów, dający jednak przewagę ewolucyjną, w postaci przedłużenia gatunku.
 
Aby przetestować ten pomysł, przebadano setki kości miednicy, używając przy tym nawet skanera 3D do modeli cyfrowych, do obrazowania zakrzywionych kości, w celu uzyskania bardzo  szczegółowych wyników odnośnie kształtu i wielkości, a także do porównania. 
Następnie zebrano dane na temat wielkości jąder w stosunku do masy wielorybów.
 
 

Efektem badań podzielono się z nami.
Więc, czy rozmiar ma znaczenie?  

Samce z gatunków bardziej nastawionych na przetrwanie takich jak delfiny, rozwijają większe penisy. W świecie przyrody, wśród gatunków, gdzie samice łączą się z wieloma partnerami, samce, aby być bardziej konkurencyjnym od innych ze swojego gatunku, rozwijają większe jądra, jako sposób na przyciąganie samic.
 
 
 

Jeśli eksperci  od kości wielorybów uważają, że kształt i rozmiar ma wpływ na atrakcyjność seksualną waleni, to pozostaje nam mieć nadzieję, że ewolucja nie omija nikogo. 🙂

 

zostaw komentarz