Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Thermocline – nowa generacja pianek z sieci rybackich

263

Oryginalna kolekcja skafandrów Thermocline, to odpowiednik pianki neoprenowej 2 mm, wykonana z tkaniny uzyskanej z recyklingu sieci rybackich „Ghost”.

Thermocline Next Generation Oceanwear jest częścią kolekcji Fourth Element. 

 

Nowa linia to niezwykle wygodna i lekka alternatywa dla klasycznej pianki do nurkowania, szczególnie polecana osobom uczulonym na neopren. Pełny komplet waży mniej niż 1 kg i ma neutralną pływalność. Jest to idealne rozwiązanie dla osób podróżujących i pragnących ograniczyć bagaż do minimum.

 

Nadaje się do wszystkich sportów wodnych powierzchniowych, jak również do nurkowania w ciepłej wodzie, stanowiąc rewolucyjną ochronę termiczną.

Tkanina zapewnia wygodę podczas uprawiania sportów wodnych. Wewnętrzna warstwa runa odprowadza wilgoć ze skóry przez oddychającą membranę, która odparowuje z nylonowej powierzchni.


W trakcie zanurzenia membrana zatrzymuje cienką warstwę wody przy skórze, co zapobiega przepływom, idealnie sprawdzając się podczas uprawiania surfingu, freedivingu i nurkowania.

 

Materiał wysycha szybko, często w ciągu godziny, a szybkie płukanie i wyciskanie pozwala na pozbycie się nadmiaru wody.

 

 

Tkaninę wykorzystaną do produkcji wykonano z nylonu uzyskanego z recyklingu ECONYL® z sieci „widmowych”, laminowanych wodoodporną membraną i polarem termicznym, Thermocline.

 

Materiał zewnętrzny zawiera 78% nylonu z recyklingu.

 

źródło: Fourth element

Na polskim rynku produkt do nabycia na zamówienie u przedstawiciela marki Fourth Element

Raajon
ul. Kolejowa 25
05-092 Łomianki

zostaw komentarz