Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

CcrROV podwodny dron z kamerą 4K

157

Nowy bezzałogowy mini sub, oferujący możliwość przesyłania danych w czasie rzeczywistym w formacie 4K.

 

Dotychczasowe dostępne na rynku podwodne drony np. Trident ROV , Fathom Jeden , BlueROV2 i iBubble poza wyglądem i rozmiarami, oferują właściwie  tą samą podstawową funkcjonalność.

Wśród tych modeli CCRROV nie wyróżnia się zbytnio, choć ma kilka ciekawych zmian. Zintegrowana kamera z formatem zapisu wideo 4K / 25fps, z możliwością przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym.

Dodatkowo w CCROV umieszczono cztery reflektory 250 lumenów LED. Pojazd porusza się za pomocą nie trzech, czy najczęściej używanych czterech silniczków, lecz sześciu — czterech do poruszania się w poziomie, a dwóch do poruszania się w pionie. Większa ilość silników ma ułatwić manewrowanie i znacznie zmniejszyć promień skrętu.

 

 

 

Na jednym doładowaniu akumulatora CCRROV działa przez około 90 minut.
CCROV połączony jest z operatorem za pomocą kabla sterującego. Przy zakupie mamy możliwość wyboru jego długości od 20 do 100 metrów.

Z system możemy łączyć się za pomocą Wi-Fi z iOS lub z urządzeniem mobilnym na Androidzie, lub za pomocą jednostki sterującej — joysticka. Głębokość operacyjna do 100 metrów.

 

CCROV jest przedmiotem kampanii Indiegogo. Jeśli wejdzie do produkcji, to cena zestawu z kablem 25 metrów wyniesie 1,599 dolarów.

zostaw komentarz