Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Grecja dla żeglarzy – Dodekanez, Sporady Północne, Evia

3 273

Nakładem wydawnictwa Almapress, ukazał się właśnie tom 3 przewodnika „Grecja dla żeglarzy – Dodekanez, Sporady Północne, Evia”. 

Grecja, pomimo że nie oferuje żeglarzom doskonałych marin ani bogatej infrastruktury w swoich portach jest bardzo popularna wśród wodniaków z całego świata. Dzieje się tak głównie za sprawą przepięknych widoków, kryształowo czystego morza i niesamowicie sympatycznych i otwartych ludzi.

Celem przewodnika jest zachęcenie do odwiedzenia tego kraju, a dla tych, których zachęcać nie trzeba, próba pokazania najciekawszych, wartych odwiedzenia w czasie rejsu miejsc.

 

Przewodnik oferuje propozycje 43 tras żeglarskich, a także informacje o portach i zatokach Dodekanezu, Sporad Północnych, Evii i wybrzeża lądowej części Grecji od Lavrio do zatoki Volos.

 

Piotr Kasperaszek pływa jachtem po wodach Grecji od 25 lat i zasłużenie zyskał sobie status eksperta w sprawach żeglowania po tych akwenach. Jego pierwsza książka Grecja. Najlepsze trasy dla żeglarzy otrzymała dwie bardzo prestiżowe nagrody: Nagrodę redakcji Żagli im. Leonida Teligi oraz Nagrodę Magellana „Magazynu literackiego KSIĄŻKI” w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne roku 2015”.

W pierwszym tomie autorzy omówili Cyklady oraz zatoki Sarońską i Argolidzką. W drugim Morze Jońskie i Południowo-Zachodni Peloponez.

W przygotowaniu tom czwarty, obejmujący Kretę, Sporady Wschodnie, Północne Wyspy Egejskie i lądową część wybrzeża Grecji północnej.

 

AUTOR: Piotr Kasperaszek, Elżbieta Kasperaszek 
Format: 17 x 24 cm
Stron: 224
Wydanie: 1
Oprawa: twarda, foliowana
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-7020-708-3

zostaw komentarz