Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Nurkowanie w towarzystwie rekinów młotów

7 051

Przeżycie, którego niektórzy panicznie się boją, inni natomiast gdzieś w skrytości ducha o tym marzą — spotkanie z rekinami.

Nie mówimy tu o jednym osobniku, ale o gromadzie, i to całkiem sporej, liczonej w dziesiątkach sztuk, napotkanej podczas wakacyjnego nurkowania. Niesamowite?  mrożące krew w żyłach?, dodajmy jeszcze przerażające!, bo to właśnie ciśnie się najczęściej na usta, nawet tym, którym już zdarzyła się tak niecodzienna przygoda.

Spotkanie, które przeżyła Ketty He, nakręcone zostało w jaskini Fish Rock. W takcie nurkowania zauważyła stado rekinów gromadzące się nad głową. Znajdująca się na 24 metrach nurkini, przylgnęła do skały, i rejestrowała niesamowitą scenerię. 

 

 

Jak napisała, już po całym zajściu na Instagramie – „Moje najlepsze nurkowanie roku” – jednoczenie w opisie podkreślając dramatyzm sytuacji.

„Kiedy płynęły obok, prąd był naprawdę silny w tym miejscu. Kiedy czekaliśmy na rekiny, woda zmieniała się z zimnej na ciepłą”

Położona pod Fish Rock, dwa kilometry na południowy wschód od Smoky Cape jaskinia,  stanowiąca scenerię opisanych przeżyć, uznawana jest za jedno z 10 najlepszych miejsc do nurkowania w Australii. 125-metrowej długości, przebiegająca pod wyspą, ma do zaoferowania spotkanie z olbrzymią różnorodnością życia morskiego. Od samego wejścia, gdzie na niewielkiej głębokości napotykamy ławice ryb, liczonych w tysiące. Jest to również dokładnie to samo miejsce, gdzie w miesiącach letnich gromadzą się młotowate, odpoczywające w płytkim wejściu do jaskini, stanowiąc niesamowitą atrakcję dla nurków. 
Bogactwo podwodnego życia występujące w jaskini, zapewne zaskoczy niejednego wytrawnego znawcę miejsc nurkowych. Z tego też powodu, popularne lokalnie miejsce, zdobywa coraz większą na świecie rzeszę zachwyconych podwodnych turystów.

Spotkanie z dorosłym młotowatym, których przedstawiciele mogą dorastać nawet do pięciu metrów długości, budzi respekt. Niestety, jest to coraz rzadszy widok. Niektóre z racji zmniejszającej się populacji, uznane są za zagrożone wyginięciem. Uważane są za potencjalnie niebezpieczne dla człowieka, przy czym odnotowano tylko kilkanaście ataków, niesprowokowanych przez te przepiękne zwierzęta na całym świecie.

 

Źródło: Instagram, YouTube, wiki  

zostaw komentarz