Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Podwodna przygoda z SeaLife SportDiver ULTRA – Nowa obudowa do smartfonów

18

Fotografia podwodna to fascynująca dziedzina, która pozwala uchwycić piękno i tajemnice podwodnego świata. SeaLife, znana z ciekawych rozwiązań dla nurków, wprowadza na rynek obudowę, która jest kompatybilna z większymi modelami smartfonów Android, takimi jak Samsung S21, S23 i S24 Ultra.

 

 

Techniczne aspekty SportDiver ULTRA

 

Obudowa została zaprojektowana z myślą o nurkach, którzy chcą wykorzystać swoje smartfony do rejestrowania podwodnych przygód. Wykonana z poliwęglanu, stali nierdzewnej, aluminium i szkła optycznego, obudowa jest wytrzymała i zapewnia ochronę do głębokości 40 metrów. Waży zaledwie 641 gramów, co sprawia, że jest niemal neutralna w wodzie, w zależności od używanego smartfona.

Ergonomiczna konstrukcja obudowy ułatwia jej trzymanie i obsługę, nawet w rękawicach nurkowych. Duża dźwignia migawki i tylne przyciski sterujące pozwalają na łatwe wykonywanie zdjęć i filmów. Obudowa automatycznie łączy się z telefonem za pomocą technologii Bluetooth® Low Energy, co zapewnia niskie zużycie energii. Dwie baterie AAA wystarczają na ponad 50 godzin użytkowania.

 

obudowa podwodna do smartfona SportDiver ULTRA nurkowanie
Obudowa podwodna do smartfona SportDiver ULTRA nurkowanie

 

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

 

SportDiver ULTRA wyposażona została w  podwójny alarm, który obejmuje wewnętrzny alarm wilgoci i nieszczelności. Te funkcje ostrzegają nurka za pomocą ostrzeżeń na ekranie, dźwięku i sygnału LED w przypadku naruszenia wodoszczelności. Nowa konstrukcja wnętrza obudowy jest mniej wrażliwa na wilgoć powstającą w wyniku otwierania etui wilgotnym otoczeniu. Drzwi obudowy są uszczelnione pierścieniem typu O-ring z TPE i solidnym zatrzaskiem uszczelniającym z blokadą krzywkową.

obudowa podwodna do smartfona SportDiver ULTRA nurkowanie
Obudowa podwodna do smartfona SportDiver ULTRA nurkowanie

 

Dodatkowe funkcje i akcesoria

 

Obudowa SportDiver ULTRA posiada siedem opcji mocowania do statywu 1/4-20, co umożliwia łatwe zamocowanie na różnych akcesoriach. W zestawie znajduje się również wyjmowany filtr podwodny z korekcją kolorów. SeaLife dostępny jest także w zestawie SportDiver Ultra PRO 2500, który zawiera światło, tacę i uchwyt, co dodatkowo zwiększa możliwości fotograficzne.

obudowa podwodna do smartfona SportDiver ULTRA nurkowanie
Obudowa podwodna do smartfona SportDiver ULTRA nurkowanie

  Aby sprawdzić, czy  model twojego telefonu jest kompatybilny z obudową SportDiver ULTRA, SeaLife zamieściło na stronie internetowej „przewodnik dopasowywania”.