Magazyn nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

- Ad -

Aparat z siecią od Sony

14

- Ad -

Seria Sony NEX zdobyła już sporą popularność w świecie podwodnej fotografii. Zaś z dniem dzisiejszym dodaje ona nowy aparat kompaktowy do swojej oferty.

Świeżo zapowiedziany NEX-5R to siódmy już model z tejże serii. Najbardziej zauważalną zmianą jest ulepszona matryca 16MP APS-C CMOS. Lecz poza tym zastosowano w nim także, tak zwany hybrydowy system autofokusu.

Kolejną ważną zmianą jest większa kontrola nad urządzeniem. Bardziej doświadczeni fotografowie będą mieli pole do popisu z nowymi możliwościami aparatu. W 5R tak jak w poprzednikach większość ustawień zmienimy w menu aparatu na dotykowym ekranie. W odróżnieniu od innych 5R pozwala także na zmianę ustawień poprzez nowy pierścień. Umożliwia to szybsze zmiany, bez konieczności grzebania w masie ustawień.

To były zmiany techniczne, znaczące dla fotografów. Głównym atutem, którego używa Sony jest możliwość podłączenia aparatu do komputera czy też smartphona za pomocą Wi-Fi. Pozwala to na natychmiastowy upload zdjęć do komputera, czy też internetu.

NEX 5R został zapowiedziany niedawno, ale już można wypatrywać obudów pod wodę do niego. Nie wiadomo w jaki sposób wykorzystać nowe możliwości aparatu pod wodą, ale obudowa do niego na pewno wyjdzie i to już niebawem.

Specyfikacje

    matryca CMOS 16,1 megapikseli

- Ad -

    ISO 100-25600

    pierścień ustawień

    możliwość połączenia z sięcią Wi-Fi

    dotykowy ekran

    możliwość robienia zdjęć w jakości HD

zostaw komentarz

- Ad -