Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Lloyd Scott w stroju nurka klasycznego zamierza pokonać „Trzy Szczyty” – akcja charytatywna

980

Lloyd Scott, w bardzo spektakularny sposób postanowił zebrać fundusze na cele charytatywne, poprzez zdobycie najwyższych szczytów w Anglii, Szkocji i Walii. Swoją nietypową wędrówkę poprzez  „Trzy szczyty” odbywa w klasycznym stroju nurka.

 

To nie pierwsze wyzwanie 58-latka w klasycznym stroju nurka, zasłyną bowiem już w 2002 roku, udziałem w Londyńskim maratonie, który ukończył w ciągu 5 dni, 8 godzin, 29 minut i 46 sekund.

 

Scott, zbieraniem funduszy zajmuje się od 30 lat i zrealizował ponad 50 wydarzeń. Za swoje zasługi na rzecz organizacji charytatywnych w 2005 roku dołączył do grona Kawalerów Orderu Imperium Brytyjskiego. 

 

Celem obecnej zbiórki, jest podniesienie świadomości, i wsparcie młodych i niepełnosprawnych ludzi, którzy walczą z samotnością i izolacją.

Wyzwanie „Trzy szczyty” ma być ostatnim wydarzeniem w jego karierze charytatywnej.

 

 

Niesamowity weteran zbiórek ma na swoim koncie bardzo wiele ciekawych wyzwań, w śród nich m.in. podwodny maraton czy też pokonanie trasy z Land’s End do John O’Groats – trasa między najbardziej skrajnymi punktami Wielkiej Brytanii — w stroju T-Rexa.

Swoim zaangażowaniem i pomysłowością zebrał ponad 5 milionów funtów. 

Zbiórka „Trzy szczyty”

źródło: YouTube/wiki

 

zostaw komentarz